Naturalne olejki eteryczne | Oferta | Sklep firmowy Aroma House
Czas wysyłki zamówienia: 1 dzień roboczy

Zapach jest jak najlepszy deser – już pierwsze jego nuty są obietnicą przyjemności. Zapach to perfekcyjna pani domu w płynie – wystarczy chwila, by wniósł do wnętrza czystość i świeżość. Zapach otuli Cię jak koc, gdy będzie Ci zimno. Zapach to niemy lekarz – połóż się wygodnie i po prostu oddychaj, by to sprawdzić. Posiada w sobie magię. Jak nic innego potrafi w krótkim czasie przenieść Cię w dowolne miejsce na ziemi – w cień palmy, nad morze lub do cudownego ogrodu. W słowie „zapach” ukryte jest mnóstwo właściwości, o czym niejednokrotnie zdążyliśmy się przekonać.
W swojej ofercie posiadamy naturalne olejki eteryczne, które oddziałują na najbardziej wrażliwe sfery ludzkiego organizmu. Płynne dobro zamknęliśmy w małych buteleczkach. Stanowi esencję najlepszych właściwości, które człowiek nauczył się wydobywać z roślin. Naturalne olejki eteryczne stosuje się w celu poprawienia stanu zdrowia. Ich właściwości ułatwiają zachowanie witalności, piękna i młodości.
Pozyskanie naturalnych olejków zapachowych polega na poddaniu rośliny wyciskaniu, destylacji lub chemicznej ekstrakcji. Dzięki temu uzyskujemy płynne szczęście, które możecie wykorzystać w swoich domach. Przekonaj się, który zapach będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

Co to są naturalne olejki eteryczne?

Olejki eteryczne są to zapachowe substancje znajdujące się w komórkach tkanek roślin, są niezwykle skomplikowanymi mieszaninami kilkudziesięciu do kilkuset różnorodnych i wielofunkcyjnych związków chemicznych. Według współczesnej wiedzy olejki eteryczne są skutecznymi, naturalnymi środkami przeciwmikrobowymi, ta cecha dotyczy wszystkich olejków ,co świadczyłoby o tym, że jest to ich główna funkcja w przyrodzie.

Czym właściwie są olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne są lotną mieszaniną organicznych związków chemicznych takich jak estry, aldehydy i ketony, która charakteryzuje się  intensywnym zapachem. Występują w różnych częściach roślin, np. w korzeniach, nasionach, kwiatach, owocach, liściach lub w korze, najczęściej w postaci oleistej cieczy, o gęstości mniejszej od gęstości wody i  dlatego właśnie nie są w stanie się w niej rozpuścić. Mogą za to rozpuścić się w alkoholu etylowym, tłuszczach, wosku czy innych olejach.

Jak się pozyskuje olejki eteryczne?

Olejki eteryczne pozyskuje się z suszonych lub świeżych roślin. Najpopularniejszą metodą, stosowaną do pozyskiwania większości olejków jest destylacja z parą wodną. Do pozyskiwania olejków z cytrusów stosuje się zazwyczaj metodę wytłaczania, a w celach przemysłowych stosuje się chemiczną ekstrakcję rozpuszczalnikami organicznymi. Najstarszą metodą, dzięki której uzyskuje się olejki eteryczne jest technika enfleurage, wykorzystująca zdolność absorbowania zapachów przez tłuszcze. Stosowana jest przede wszystkim w perfumiarstwie.

Jak działają olejki eteryczne i jakie mają właściwości?

Olejki eteryczne wnikają do organizmu przez skórę bądź przenikają przez błony śluzowe, co powoduje, że ich działanie jest bardzo skuteczne. Ich właściwości są  zróżnicowane i każdy z nich posiada inne działanie, dlatego istnieje możliwość dobrania odpowiedniego olejku dla swoich  chorób czy dolegliwości. Naturalne olejki eteryczne mają działanie antyseptyczne wobec wirusów, grzybów pleśniowych, drożdży, a także działają na niektóre bakterie oporne na leczenie antybiotykiem. Wykrztuśne działanie olejku eukaliptusowego, sosnowego czy tymiankowego polega na stymulowaniu wydzielania zalegającego śluzu poprzez drażnieniu przez olejek błony śluzowej oskrzeli. Działanie spazmolityczne olejków eterycznych polega na zredukowaniu napięcia mięśni gładkich, przede wszystkim w układzie pokarmowym. Ponadto naturalne olejki pozwalają na przywrócenie prawidłowych ruchów perystaltycznych oraz pobudzają wydzielanie soku żołądkowego. Poszczególne substancje wykazują także działanie uspokajające, przeciwwirusowe, nasenne lub przeciwwymiotne.

Stosowanie olejków eterycznych

Olejki aromatyczne są przede wszystkim kojarzone z aromaterapią, czyli znaną już od starożytności,  naturalną metodą leczenia dolegliwości fizycznych i psychicznych. Z uwagi na wysokie stężenie związków chemicznych nie zaleca się doustnego stosowania olejków eterycznych, ponieważ może to skutkować podrażnieniami lub wręcz poparzeniami. Ponadto należy pamiętać, że większość olejków nie nadaje się do stosowania u małych dzieci  i kobiet w ciąży (ze względu na działanie rozkurczające i rozluźniające). Najpopularniejszą metodą  stosowania olejków eterycznych są inhalacje z wykorzystaniem dyfuzora, inhalatora lub po prostu miski z gorąca wodą. Równie powszechne jest stosowanie olejków eterycznych po rozcieńczeniu na skórę w formie masażu lub okładu. Dużą skutecznością cechują się też kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych.

Gdzie kupić naturalne olejki eteryczne?

Wybierając naturalny olejek eteryczny należy sprawdzić czy producent nie dodaje do swoich produktów żadnych konserwantów, silikonów, sztucznych barwników lub innych chemicznych składników. Olejki Aroma House to produkty skoncentrowane, nierozcieńczane w olejach bazowych. Poza tym nie potrzebują one dodatku sztucznych konserwantów dzięki swoim właściwościom antyseptycznym i przeciw mikrobowym.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.   
OK